Fout: Contact formulier niet gevonden.
Neem contact op voor een kopje koffie.
Aruba Airport breidt uit met een nieuwe check-in terminal en een ultramodern bagagesysteem. De werkzaamheden zijn volop aan de gang; de terminal opent in het voorjaar van 2025. Met de toename van het aantal assets neemt de behoefte aan kennis over assetmanagement toe. Namens IES Asset Management gaf Jan Mens op 29 en 31 oktober 2024 een 2-daagse training.
“We hebben een heleboel en allerlei verschillende assets. Onze organisatie draait 24/7 en we kunnen niet even docht voor zo’n bouwproject. We zijn de enige luchthaven van het eiland. Alle mensen komen hier binnen of gaan vanaf hier weg. Wij zijn ook belangrijk voor de aanvoer van vitale goederen: eten en medicijnen bijvoorbeeld. We mogen dus ook niet stilvallen. Het belang van de assets is dat alles goed onderhouden wordt, dat alles werkt en de operatie niet belemmerd wordt.”
Aan het woord is Caty Arends. Ze is Service & Support Manager bij Aruba Airport Authority en onder meer onder verantwoordelijk voor het Asset Administration Team. Zij nam het initiatief voor de training. Via een zoektocht op internet kwam ze bij IES Asset Management terecht.
Onwetend nog dat ze bij Jan Mens aan het juiste adres was. En niet alleen wegens zijn kennis en ervaring op het gebied van assetmanagement: vóór hij bij IES kwam, had hij elf jaar op Schiphol gewerkt. Hij heeft dus ruime ervaring met het reilen en zeilen op luchthavens.
De opzet was de kennis over en het beheer van de vele en kostbare assets op Airport Aruba te vergroten en de werkwijze verder te professionaliseren. Caty legt uit: “We maken serieus werk van de assetadministratie. We hebben een heleboel assets op de luchthaven, maar het belang ervan is nog niet altijd inzichtelijk. Er zit veel meer achter dan menigeen denkt. We doen vooral administratie van de assets, maar willen doorgroeien naar echt assetmanagement. Daarom wilden we de kennis daarover uitbreiden en verbreden.”
De Service & Support Manager besloot om buiten het kader van het Asset Administration Team te kijken. “We hebben ook andere die met onderhoud en de assets te maken hebben bij de training gevraagd. Bijvoorbeeld engineers.” Dat zorgt ervoor dat collega’s en afdelingen elkaar beter begrijpen en dezelfde definities hanteren.
De groep bestond uit twaalf personen. “Een gemêleerd gezelschap, met verschillende achtergronden en functies: IT, administratie en onderhoud”, wist Jan vooraf. “Daarom heb ik op dinsdag, de eerste trainingsdag, vooral aandacht besteed aan algemene kennis over assets en assetmanagement. Op de tweede dag was het inhoudelijk, ging het concreet over de situatie op Aruba Airport gehad.”
Er zat een dag tussen de trainingsdagen, zodat hij het programma op donderdag kon voorbereiden en aanpassen op de kennisbehoefte, de praktijksituatie en de vragen die op dinsdag aan de orde waren gekomen.
“De eerste dag was het een beetje high level”, blikt Caty terug. “Uit de feedback die ik van collega’s kreeg bleek dat ze het best moeilijk vonden. Ze begrepen niet alles. Nóg niet, moet ik zeggen, want op de tweede dag vielen alle puzzelstukjes in elkaar. Aan het eind was het doel bereikt: we weten nu echt meer van assetmanagement en hoe we dat kunnen toepassen.”
“Het was intensief, want er was veel informatie in een heel korte tijd”, vervolgt ze. “Maar, we hebben veel geleerd. Heel fijn was dat Jan allerlei voorbeelden van Schiphol gebruikte bij de uitleg. Daardoor konden we ons verplaatsen in hoe ze daar denken en begrijpen hoe wij ons voordeel kunnen doen met assetmanagement. Veel van wat we geleerd hebben, zie ik terug in het dagelijks werk. Bijvoorbeeld de aandacht voor de data van de assets, omdat we inzien dat de kwaliteit daarvan belangrijk is en dat de data betrouwbaar en up-to-date is.”
Een van de onderwerpen was dat de assets niet alleen afzonderlijk beschouwd moeten worden, maar ook in hun samenhang. Jan: “Als ze niet goed samenwerken in een proces, dan heb je heel veel dure spullen – zeker op een luchthaven – maar dan werkt het uiteindelijk nog niet optimaal. Ook niet als je één installatie verbetert. Dat maakt het behoorlijk complex. Je moet naar de samenhang kijken.”
Dat kwam goed over in de training, bevestigt Caty. “Het is een andere manier van denken. Eenvoudig gezegd is het begrijpelijk dat een nieuwe voorziening of installatie, die veel impact heeft, qua budget vaak de meeste aandacht krijgt. Maar dat mag niet ten koste gaan van bestaande assets, die we goed moeten onderhouden. Omdat ze in het geheel belangrijk zijn en dus optimaal moeten functioneren. Dus is daar ook voldoende budget voor nodig.”
"*" geeft vereiste velden aan
Operations Director
jan.mens@iesbv.nl